Co to je, kde se to vzalo a k čemu je to dobré? Tak tedy pěkně popořádku…

Ájurvéda je jeden z nejstarších systémů, který se věnuje péči o zdraví a o tělo jako takové. Vyniká svou komplexností a stojí čistě na přírodních principech. Byliny, minerály, vitamíny, živočišné látky – to co dnes najdeme v obchodech pojmenováno jako doplňky stravy je v tomto systému považováno jako základ výživy. Přesné poměry stravy a chování, které posílí tělo i ducha.

Podle Ájurvédy se v každém z nás při narození snoubí tři biologické principy, které jsou v rovnováze, tzv. dóši: váta, pitta a kapha. V průběhu života se však původní balanc narušuje životním stylem, emocemi, fyzickými aktivitami a dalšími mnohými faktory. Právě Ájurvéda se snaží držet tyto dóši v co největší symbióze.

Celá nauka vznikla již v 1. tisíciletí před naším letopočtem v Indii. Některé legendy dokonce praví, že je na světě ještě o tisíc let déle. I přesto je však stále aktuální. Už tehdy si lidé uvědomovali nutnost řešit své zdraví komplexně, starat se o sebe všestranně a přijímat potraviny, které mají hodnotu. Lidské tělo se nemění, dary přírody zůstávají.

Dnes je na trhu nespočet Ájurvédských produktů a je potřeba být ostražitý. My jsme vybrali takové, které ctí tradici, jsou finančně dostupné a zároveň ověřené námi samými. Pokud má Ájurvédský přístup ke zdraví fungovat, pak je potřeba užívat všechny produkty dlouhodobě a pravidelně.

Nahlédněte do naší nabídky!