Zázvor Češi milují a je proč! Kořen považovaný za všelék má pozitivní vliv na lidské tělo v jakékoliv roční období. Přestože jde o původně exotickou rostlinu z Číny či Indie, my Evropané jej používáme po staletí. Stejně tak jej využívali starověcí Řekové či Římané. Zázvor můžeme použít k léčení nevolností a zažívacích potížích, ale také proti nachlazení. Zázvor také snižuje hladinu cholesterolu a aktivuje oběhový systém. Jako bonus navíc odbourává tuk nebo léčí impotenci. Zázvor v jakékoliv podobě do každé rodiny! Ale pozor, jeho příjem by neměl překročit 4 gramy!

Naopak Kardamom u nás tolik fanoušků nemá a to je velká škoda! Kromě jeho velké prospěšnosti totiž skvěle voní a dobře chutná. Prý se vyskytoval už ve visutých zahradách královny Semiramidy a tobolky se semeny, které tato rostlina plodí, jsou právě tou surovinou, která je následně zpracovávána. Staří Egypťané používali kardamon na čištění zubů a osvěžení dechu, Řekové a Římané ho používali do parfémů. Vikingové ho přivezli z Konstantinopole do Skandinávie, kde je oblíbený dodnes do pečiva a moučníků.

Spojení těchto dvou bylin nabízí Zázvorové kapky s kardamomem, které podpoří vaši přirozenou obranyschopnost a přispějí k normální funkci dýchacích cest