Jak si správně připravit Garam Masalu?

Kuřecí kari s garam masala kořením a kokosovým mlékem

Kari s jemnou chutí kokosového mléka, čerstvého koriandru kořeněné garam masalou je inspirováno thajskou kuchyní. Hutná omáčka z čerstvých rajčat, cibule a mrkve je v původním receptu zcela bez chilli. Chilli papričky tedy můžete z receptu úplně vynechat. Kořeněnou pikantní chuť pokrmu dodá výborná směs mletého koření garam masala.

 

Na marinádu potřebujete: šťávu z 1/2 limetky, 1 plnou lžičku garam masaly mleté, 3/4 kelímku hutného bílého jogurtu nebo víceprocentní smetanu na vaření.

Dále potřebujete: 2 kuřecí stehenní řízky, 1 a půl mrkve, 1/2 plechovky krájených rajčat, 1 bílou cibuli, 2 stroužky česneku, cca 1 cm čerstvého zázvoru, ghí (Přepuštěné Máslo) pro smažení, 2-3 sušené chilli papričky (pro pálivost), svazek čerstvého koriandru, 150ml dobrého kokosového mléka, sůl, pepř, ještě jednu lžičku mleté garam masaly, 1 lžíci hnědého cukru, vodu nebo vývar (zeleninový, kuřecí) množství dle potřeby během vaření.

Postup: Vše na marinádu promíchejte a vložte maso. Maso marinádou dobře obalte a nechte odležet několik hodin (klidně i přes noc). Mrkev, cibuli, česnek a zázvor nakrájejte na tenké plátky. Otrhejte lístky čerstvého koriandru, dejte je stranou a natě si nechte do omáčky.

Na ghí nejdříve opečte celé chilli papričky (pokud dáváte) a přidejte cibuli. Restujte na nízkou teplotu asi deset minut. Přidejte česnek, zázvor, promíchejte, krátce opečte a přidejte mrkev. Vše opékejte pět minut na nízkou teplotu, občas promíchejte.

Přidejte krájená rajčata (včetně tekutiny), koriandrovou nať a kokosové mléko. Rozmíchejte a zalíjte trochou vývaru nebo vody a přikryté pomalu vařte cca 20 minut. Odstraňte chilli papričky, koriandrové natě a vše rozmixujte tyčovým mixérem dohladka. Ochuťte solí, pepřem a vmíchejte mletou garam masalu. Do omáčky vyklopte marinované maso (včetně marinády) a přiveďte k varu. Pokud je potřeba nařeďte ještě trochou vývaru. Vařte cca 45 minut dokud maso není zcela měkké a tuk vystoupí na hladinu. Před podáváním posypte lístky čerstvého koriandru a ještě můžete lehce poprášit garam masalou.

Příloha: Ke kořeněnému kari se jako příloha výborně hodí basmati rýže (Banno Basmati tradiční rýže) nebo jasmínová řýže (Jasmínová rýže, 5kg).

 

Sdílejte své výsledky na instagramu a přidejte #thehealthcz ať vidíme jak se vám to povedlo! 

 Obrázek článku